Kam jít na Shellac?

27. dubna v 18:51

Chcete Shellac vyzkoušet, ale nevíte, kam na něj jít? Bojíte se, že když vyberete salon "od oka", nebudete spokojená s výsledkem? Jak vybrat ten správný salon, najdete v tomto článku. Čtěte dále...

VIP Shellac salon

Jak poznáte salon, kde dělají Shellac kvalitně? Salon, který nabízí kvalitní aplikaci Shellacu by měl být certifikovaný jako VIP Shellac salon výhradním distributorem firmy CND™. To ale není vše - "známka" VIP Shellac salon sama o sobě samozřejmě ještě nesvědčí o kvalitě práce...

Telefonická objednávka

Manikérka, která poskytuje kvalitní službu, by se Vás již při objednávce po telefonu měla vyptat na několik základních informací - měla by se Vás zeptat, zda jste na Shellacu již někdy byla, zda máte nyní Shellac na nehtech či ne, případně jestli máte na nehtech něco jiného - gel, akryl atd.

Dále by se měla zeptat, jestli jste v nedávné době nebyla na ošetření p-shine (po tomto ošetření Shellac na nehtech nedrží - více v článku Pár doporučení pro nositelky Shellacu).

V salonu

Když přijdete do salonu a usadíte se k manikérskému stolku, jako první by měla manikérka zkontrolovat Vaše nehty - v jakém jsou stavu, jakou mají kvalitu, tvar, jak jsou na tom Vaše kůžičky atd.

UV lampa

Před začátkem ošetření se ještě zaměřte na manikérčinu UV lampu - pro kvalitní Shellac je důležitá originální UV lampa od firmy CND™, která je na Shellac přímo určená. CND™ UV lampu ihned poznáte, na vrchu u digitálního displeje je zřetelně vidět značka CND™. „Obyčejná“ UV lampa není tak účinná a vytvrzování Shellacu tak může trvat mnohem déle.

Před aplikací Shellacu

Před samotnou aplikací Shellacu by Vám manikérka měla udělat suchou (!) manikúru. Slovo "suchou" úmyslně zdůrazňujeme, protože po mokré manikúře Shellac na nehtech nedrží. Ale ničeho se neobávejte, suchá manikúra je stejně šetrná jako ta mokrá, jen se ke změkčení kůžiček nepoužívá voda ale speciální změkčující přípravek.

Zapilování a úprava tvaru nehtů jsou samozřejmostí.

Aplikace Shellacu

Aplikace Shellacu začíná tím, že manikérka připraví Vaše nehty – řádně je odmastí. Obyčejný odlakovač tedy nestačí! Pokud ho manikérka použije, mějte se na pozoru, Shellac Vám pravděpodobně moc dlouho nevydrží.

A nyní už začíná samotná aplikace Shellacu. Manikérka by měla dodržet správný postup, tedy 4 vrstvy laku: základní vrstva – Base Coat, 2 vrstvy barevného Shellacu, vrchní vrstva – Top Coat. Každá vrstva se vytvrzuje v UV lampě.

Aby byl Shellac skutečně dokonalý a nádherně lesklý, nesmí manikérka žádný z těchto kroků vynechat.

Závěrečné úpravy

Po nanesení a vytvrzení všech vrstev Shellacu přichází na řadu setření výpotku – lepivého potahu, který se vytvořil při vytvrzování. Ten manikérka jednoduše setře roztokem isopropyl alkoholu.

Nakonec by Vám měla všechny kůžičky potřít výživným olejíčkem, nejlépe Solar Oilem™ od firmy CND™. Solar Oil™ obsahuje mandlový olej, který důkladně vyživuje nehtovou kůžičku, takže je hebká a jemná. Navíc příjemně voní :-)

Pokud budete mít o Solar Oil™ zájem pro domácí péči, měla by manikérka být schopna Vám jej objednat nebo přímo prodat.

Jak má Shellac správně vypadat?

Nyní se můžete podívat na své nehty. Mají dokonalý tvar, kůžičky jsou čisté; Shellac na nich je krásně stejnoměrně nanesený, hladký a hlavně nádherně lesklý? Pak jste ve správném salonu :-)

Závěrem

Ještě jedna důležitá věc – manikérka by měla být schopná odpovědět Vám na jakoukoliv otázku ohledně Shellacu. Měla by Shellac dobře znát, vědět o něm co možná nejvíce a měla by být schopná vám doporučit nebo s Vámi konzultovat případné nadstandardní úpravy podle Vašich osobních potřeb.

V neposlední řadě by Vás měla informovat o možnosti bezplatných oprav Shellacu ve 14 denní „záruční“ době, po kterou by měl Shellac vydržet.

 

Chcete Shellac vyzkoušet? Hledáte VIP Shellac salon, kde dělají Shellac opravdu kvalitně?

Vyzkoušejte osvědčený VIP Shellac salon

 

Vaše názory k článku Kam jít na Shellac?